Strona główna  |   Treningi  |   Kontakt


ETIENNE LEMAN

Etienne Leman Sensei urodził się w 1957 roku. W roku 1970 zaczął trenować judo, które praktykował przez 10 lat uzyskując stopień 1 dan.
W roku 1980 zaczyna swoja przygodę z aikido. W tym samym roku uczestniczy w stażu prowadzonym przez Hirokazu Kobayashi Sensei 8 dan aikido. Kobayashi Sensei wywołuje ogromny wpływ na Leman Sensei, który od tego czasu czyli przez najbliższe 19 lat uczestniczy w około 10 stażach rocznie z Kobayashi Sensei we Francji, Włoszech, Niemczech i krajach Benelux- u, aż do roku 1999, w którym to Kobayashi Sensei umiera.
Ćwiczył również jodo, w którym osiaga stopień 2 dan, oraz iaido - około 10 lat cwiczy jedno i drugie. Jest również Mistrzem Taiso.
Od 1985 roku prowadzi zajęcia w Lyonie. W 1996 r. zakłada Instytut d'aikido w którym czynnie bierze udział w zajęciach 500 adeptów.
Prowadzi międzynarodowe staże w Polsce, Niemczech, Francji, Kolumbii, Hiszpanii, Benelux - ie. Od 2004 współpracuje z ośrodkami Polskiego Centrum Sztuk Walki, a w roku 2005 zostaje dyrektorem technicznym Stowarzyszenia Polskie Centrum Sztuk Walki. Etienne Leman posiada 7 dan aikido nadany przez Hirokazu Kobayashi 10 lat temu.

Copyright © 2003-2008 Aikido Taiso. Produkcja Mindflow Multimedia
Wszelkie treści znajdujące się na witrynie www.aikidoszczecin.pl są własnością intelektualną Aikido Taiso, chronione Prawem Polskim. Kopiowanie zabronione.

Strona główna  |   Treningi  |   Kontakt