O nas

Treningi Aikido prowadzone są od 1995 roku w Szczecinie jako Polski Klub Aikido Taiso, w 2000 roku powstała sekcja Aikido w Gryfinie. Od momentu powstania ściśle współpracujemy z wieloma klubami w Polsce i poza granicami kraju. Jesteśmy koordynatorem wielu staży, obozów i pokazów z udziałem wykwalifikowanych mistrzów, współpracujemy z Samorządami.

W 2004 roku zawiązane zostało Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Aikido Taiso”. Treningi Aikido odbywają się od poniedziałku do piątku. Zajęcia prowadzone są z dziećmi w wieku przedszkolnym w Przedszkolach w Gryfinie i Szczecinie. Treningi odbywają się w kilku miejscach w Szczecinie w DOJO zlokalizowanym przy ul. Korzeniowskiego 7 (SPORTS FACTORY obok Słowianina), w SP nr 16 przy ul. Chobolańskiej 20 , w SP nr 3 przy ul. Reymonta 23, w przedszkolach Hipcio i Marynarzy. DOJO w Gryfinie zlokalizowane jest przy ul. Łużyckiej 22 w SP nr 1 (mała sala), oraz w Tantow (Niemcy) ul. Schulstrasse 1. Obecnie jesteśmy największą szkołą Aikido na Pomorzu Zachodnim.

Przez 28 lat wykwalifikowaliśmy wielu uczniów i instruktorów Aikido. Aikido to sztuka perswazji pozbawiona agresji, uczymy i wychowujemy kolejne pokolenia. DYSCYPLINA, TOLERANCJA i SZACUNEK do drugiej osoby to hasła charakteryzujące naszą szkołę UKS AIKIDO TAISO.